Риба

Показано з 1 по 12 із 102 (9 сторінок)

Риба в раціоні сучасної людини

Риба – джерело поживних речовин, необхідних для нашого здоров’я. Завдячуючи великій кількості різновидів їстівної риби, є можливість обрати саме ту, яка смакуватиме вам найбільше, і по два рази на тиждень їсти різні рибні страви.

Від регулярного вживання риби і морепродуктів, а також риб’ячого жиру, відчувається позитивний ефект для здоров’я серця та судин, та інших органів і систем. Доведено, що вживання риби допомагає зміцнити здоров’я в цілому.

Вважається, що найбільш корисною є морська риба: сардини, анчоуси, скумбрія, лосось та оселедець. Але так само корисною є річна жирна риба, ціна якої доступніша в Україні, тому що в наших річках і ставках вона мешкає в достатній кількості.

Чому білок такий необхідний?

Риба ціниться за високий вміст легкозасвоюваного білка. В середньому в 100 грамах рибного продукту міститься 19,5 грамів білків. Важливу роль білок відіграє в процесі росту людини, у відновленні тканин та міцності захисних функцій організму, сприяє збільшенню м’язової маси та допомагає зміцнити кістки. Важливо, щоб діти споживали достатню кількість білка, який необхідний для нормального росту і розвитку.

Корисний риб’ячий жир

Вміст жирів в рибі залежить від її виду та від пори року, коли було здійснено вилов. Загалом, в рибі жирів менше, ніж в червоному м’ясі.

Кількість жирів може складати від 0,2% до 25%. До того ж, в жирній рибі містяться Омега-3 ПНЖК, котрі конче необхідні для правильного розвитку дітей, і здоров’я серцево-судинної системи дорослих. Жир додає енергії і сприяє кращому засвоєнню таких жиророзчинних вітамінів, як: A, D, E і K.

Важливий вітамінно-мінеральний комплекс

Вживання риби – один з найлегший і найприємніших способів поповнення запасів вітамінів. Окрім вище зазначених, в рибі присутні тіамін, рибофлавін та вітаміни В1, В2 та В3. Вітамін А необхідний для нормального зору та кісток. З вітаміном D кальцій засвоюється краще, а завдяки цьому кістки добре ростуть і міцнішають. Для енергетичного обміну важливі ніацин, рибофлавін та тіамін. Свіжа риба містить вітамін С, який сприяє засвоєнню заліза, загоєнню ран та регенерації тканин.

В рибі присутні: залізо, кальцій, йод, цинк, фтор, селен і фосфор, які легко засвоюються. Залізо відіграє важливу роль в синтезі гемоглобіну та в імунній системі, тому організм дорослої людини або дитини не повинен відчувати його дефіцит. Фтор важливий для кісток і зубів. Цинк необхідний для обміну речовин. Йод приймає участь у синтезі гормонів. Його нестача може призвести до збільшення щитоподібної залози та затримці розумового розвитку дитини. Таким чином, риба – це вагома складова раціону людини, оскільки містить не тільки білок, а ще й багато інших корисних речовин.

Їсти чи не їсти? Якщо їсти, то скільки?

Порівняно низьке споживання риби в Україні може бути пов’язане з тим, що ціна риби висока, а магазинів, де можна купити рибу високої якості не так вже й багато. Тому, ми вирішили відкрити магазин Nordica, де риба і морепродукти тільки найкращі, від широко відомих та відповідальних виробників та постачальників.

Висока якість рибних продуктів підтверджена міжнародними сертифікатами, а це означає, що вони безпечні та корисні.

Якщо купити рибу в Києві в нашому магазині, правильно приготувати і з’їсти приблизно 200 грамів, то існує ризик отримати не аби яке задоволення і смакову насолоду.