Риба копчена

Показано з 1 по 12 із 24 (2 сторінок)

Риба – смачний і поживний продукт, що користується великим попитом у споживачів по всьому світу. Готують її різними способами, починаючи зі звичного відварювання і закінчуючи копченням. М'ясо копченої риби набуває жовтувато-золотавого відтінку, насиченого смаку та унікального аромату.

Особливості приготування та технології копчення

Технологія копчення передбачає використання деревини, яка підчас термічного впливу виділяє дубильні речовини, що впливають на рибний продукт. Після цього в нього з’являються особливі властивості.

На даний час застосовуються три технології: традиційне гаряче та холодне копчення, і «рідкий» дим. Риба гарячого копчення готується при високій температурі. Сировина розміщується над трісками або тирсою, що підчас горіння надають особливого смаку і аромату. Але, якщо риба має тонку шкіру, то через неї можуть потрапити канцерогени, що виникають при піролізі.

Риба холодного копчення є безпечним для здоров’я людини рибним продуктом, що не містить канцерогени. Технологія приготування передбачає очищення диму від шкідливих речовин в системі трубопроводів перед тим, як він потрапляє в коптильну камеру.

Таким чином, риба холодного копчення форель або сьомга, купити яку шматками, слайсами або у вигляді філе ви можете в магазині Nordica в Києві, приносить лише користь. Звісно, при умові помірного вживання.

Корисні властивості копченої риби

Слід зазначити, що копчення – це один з тих способів приготування, що чинять м’яку дію на початковий продукт, не руйнуючи корисні речовини. Оскільки обробка мінімальна, зберігаються майже всі амінокислоти, мікроелементи та вітаміни.

Морська копчена риба в значній кількості містить кальцій, магній та йод. Після обробки сировини їх залишається близько 80%. А це дуже важливо для людей, які слідкують за своїм харчуванням. Копчені рибні продукти дозволяється вживати людям з надлишковою вагою і тим, хто дотримується дієти.

Енергетична цінність копчених рибних продуктів

Риба малої та середньої жирності містить від 70 ккал до 140 ккал, в залежності від породи. Низькокалорійною вважається риба, в якій не більше 4% жиру, а це: камбала, тріска, путасу та минтай.

Середню калорійність мають: оселедець, форель, горбуша, тунець. В них до 8% жиру.

В 100 грамах копченої риби приблизно 26 грамів легкозасвоюваного білка, який є будівельним матеріалом для м’язів. А Омега-3 жирні кислоти необхідні для правильної роботи серця та для гострого зору.

Якість і користь кінцевого рибного продукту залежить від технології копчення.